PICOGLF15W12V120VR
- Manufacturer Part Number:
- PICOGLF15W12V120VR
- Part of Description:
- 1500 WATT INVERTER CHARGER
- AC Outlets :
- 2
- Connector - AC Output :
- NEMA 5-20R
- Connector - Voltage Input :
- Terminals, Power Cord
- Features :
- Power - Output Continuous :
- 1.5 kW
- Power - Output Surge :
- 4.5 kW
- Size :
- 16.00" L x 8.50" W x 7.00" H (406.4mm x 215.9mm x 177.8mm)
- Voltage - Input :
- 12VDC, 120VAC
- Voltage - Output :
- 120VAC