PICOGLF10W12V120V
- Manufacturer Part Number:
- PICOGLF10W12V120V
- Part of Description:
- 1000 WATT INVERTER CHARGER ETL
- AC Outlets :
- 2, Hardwire
- Connector - AC Output :
- NEMA 5-20R, Hardwire
- Power - Output Continuous :
- 1000 W
- Power - Output Surge :
- 3 kW
- Region Utilized :
- North America
- Size :
- 16.25" L x 11.00" W x 7.00" H (412.8mm x 279.4mm x 177.8mm)
- Voltage - Input :
- 12VDC, 120VAC
- Voltage - Output :
- 120VAC