PWRIG300024120S
- Manufacturer Part Number:
- PWRIG300024120S
- Part of Description:
- 3000 WATT PURE SINE INVERTER
- AC Outlets :
- 2
- Connector - AC Output :
- NEMA 5-15R
- Power - Output Continuous :
- 3 kW
- Power - Output Surge :
- 6 kW
- Region Utilized :
- North America
- Size :
- 23.00" L x 9.00" W x 3.50" H (584.2mm x 228.6mm x 88.9mm)
- Voltage - Input :
- 24VDC
- Voltage - Output :
- 120VAC