PICOGLF25W12V120AL
- Manufacturer Part Number:
- PICOGLF25W12V120AL
- Part of Description:
- 2500 WATT INVERTER CHARGER
- AC Outlets :
- 2, Hardwire
- Connector - AC Output :
- NEMA 5-20R, Hardwire
- Power - Output Continuous :
- 2.5 kW
- Power - Output Surge :
- 7.5 kW
- Size :
- 28.50" L x 8.75" W x 7.13" H (723.9mm x 222.3mm x 181.1mm)
- Voltage - Input :
- 12VDC, 120VAC
- Voltage - Output :
- 120VAC