PICOGLF10W12V120VR
- Manufacturer Part Number:
- PICOGLF10W12V120VR
- Part of Description:
- 1000 WATT INVERTER CHARGER
- AC Outlets :
- 2
- Connector - AC Output :
- NEMA 5-20R
- Connector - Voltage Input :
- Terminals, Power Cord
- Features :
- Power - Output Continuous :
- 1000 W
- Power - Output Surge :
- 3 kW
- Size :
- 15.50" L x 8.74" W x 7.10" H (393.7mm x 222.0mm x 180.3mm)
- Voltage - Input :
- 12VDC, 120VAC
- Voltage - Output :
- 120VAC