PICOGLF6W12V120VETL
- Manufacturer Part Number:
- PICOGLF6W12V120VETL
- Part of Description:
- 600W INVERTER CHARGER ETL LISTED
- AC Outlets :
- 2
- Connector - AC Output :
- NEMA 5-20R
- Connector - Voltage Input :
- Terminals, Power Cord
- Features :
- Power - Output Continuous :
- 600 W
- Power - Output Surge :
- 1.8 kW
- Region Utilized :
- North America
- Size :
- 14.75" L x 7.00" W x 5.50" H (374.7mm x 177.8mm x 139.7mm)
- Voltage - Input :
- 12VDC, 120VAC
- Voltage - Output :
- 120VAC