PWRINV5K24012W
- Manufacturer Part Number:
- PWRINV5K24012W
- Part of Description:
- 5000 WATT 240VAC 60HZ INVERTER
- AC Outlets :
- 2
- Power - Output Continuous :
- 5 kW
- Power - Output Surge :
- 10 kW
- Size :
- 16.75" L x 7.95" W x 6.1" H (425.5mm x 201.9mm x 154.9mm)
- Voltage - Input :
- 12VDC
- Voltage - Output :
- 240VAC