PWRI300012120SUL
- Manufacturer Part Number:
- PWRI300012120SUL
- Part of Description:
- 3000 WATT PURE SINE INVERTER
- AC Outlets :
- 2
- Connector - AC Output :
- NEMA 5-15R
- Power - Output Continuous :
- 3 kW
- Power - Output Surge :
- 6 kW
- Size :
- 22.50" L x 9.38" W x 4.75" H (571.5mm x 238.3mm x 120.7mm)
- Voltage - Input :
- 12VDC
- Voltage - Output :
- 120VAC