PWRIX2000SUL
- Manufacturer Part Number:
- PWRIX2000SUL
- Part of Description:
- 2000W PURE SINE W/ TRANSFER
- AC Outlets :
- Hardwire
- Connector - AC Output :
- None (Hardwire)
- Power - Output Continuous :
- 2 kW
- Power - Output Surge :
- 4 kW
- Size :
- 21.50" L x 9.50" W x 3.50" H (546.1mm x 241.3mm x 88.9mm)
- Voltage - Input :
- 12VDC
- Voltage - Output :
- 120VAC