PWRI200012120S
- Manufacturer Part Number:
- PWRI200012120S
- Part of Description:
- 2000 WATT PURE SINE INVERTER
- AC Outlets :
- 2
- Connector - AC Output :
- NEMA 5-15R
- Power - Output Continuous :
- 2 kW
- Power - Output Surge :
- 4 kW
- Remote Capability :
- Yes
- Size :
- 18.00" L x 8.50" W x 3.80" H (457.2mm x 215.9mm x 96.5mm)
- Voltage - Input :
- 12VDC
- Voltage - Output :
- 120VAC