PWRINV360012120W
- Manufacturer Part Number:
- PWRINV360012120W
- Part of Description:
- 3600 WATT UL458 POWER INVERTER
- AC Outlets :
- 2
- Connector - AC Output :
- NEMA 5-20R
- Power - Output Continuous :
- 3.6 kW
- Power - Output Surge :
- 7.2 kW
- Size :
- 14.75" L x 6.63" W x 5.88" H (374.7mm x 168.4mm x 149.4mm)
- Voltage - Input :
- 12VDC
- Voltage - Output :
- 120VAC