PWRIX120012SUL
- Manufacturer Part Number:
- PWRIX120012SUL
- Part of Description:
- 1200W PURE SINE W/ TRANSFER
- AC Outlets :
- Hardwire
- Connector - AC Output :
- None (Hardwire)
- Power - Output Continuous :
- 1.2 kW
- Power - Output Surge :
- 2.4 kW
- Size :
- 15.50" L x 10.00" W x 3.50" H (393.7mm x 254.0mm x 88.9mm)
- Voltage - Input :
- 12VDC
- Voltage - Output :
- 120VAC