PWRINV1250W
- Manufacturer Part Number:
- PWRINV1250W
- Part of Description:
- 1250 WATT POWER INVERTER
- AC Outlets :
- 2
- Connector - AC Output :
- NEMA 5-15R
- Power - Output Continuous :
- 1.25 kW
- Power - Output Surge :
- 2.5 kW
- Size :
- 10.75" L x 5.13" W x 3.13" H (273.1mm x 130.3mm x 79.5mm)
- Voltage - Input :
- 12VDC
- Voltage - Output :
- 120VAC