NTS-750-248UN
- Manufacturer Part Number:
- NTS-750-248UN
- Manufacturer/Brand:
- MEAN WELL USA Inc.
- Part of Description:
- INVERTER 750W
- Manufacturer :
- MEAN WELL USA Inc.
- Product Category :
- DC to AC (Power) Inverters
- AC Outlets :
- 1
- Connector - AC Output :
- Connector - Voltage Input :
- Terminals
- Features :
- Power - Output Continuous :
- 750 W
- Power - Output Surge :
- 1500 W
- Product Status :
- Active
- Region Utilized :
- International
- Remote Capability :
- Yes
- Size :
- 10.63" L x 6.22" W x 2.64" H (270mm x 158mm x 67mm)
- Type :
- Inverter
- Voltage - Input :
- 48VDC
- Voltage - Output :
- 230VAC