NTS-300-212CN
- Manufacturer Part Number:
- NTS-300-212CN
- Manufacturer/Brand:
- MEAN WELL USA Inc.
- Part of Description:
- INVERTER 300W
- Manufacturer :
- MEAN WELL USA Inc.
- Product Category :
- DC to AC (Power) Inverters
- AC Outlets :
- 1
- Connector - AC Output :
- Connector - Voltage Input :
- Terminals
- Features :
- Power - Output Continuous :
- 300 W
- Power - Output Surge :
- 600 W
- Product Status :
- Active
- Region Utilized :
- China
- Remote Capability :
- Yes
- Size :
- 8.27" L x 5.12" W x 2.17" H (210mm x 130mm x 55mm)
- Type :
- Inverter
- Voltage - Input :
- 12VDC
- Voltage - Output :
- 230VAC