CRT18-8RD-100
Manufacturer Part Number:
CRT18-8RD-100
Part of Description:
HOOK-UP STRND 18AWG RED 100'
Conductor Strand :
19/30
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.225" (5.72mm)
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
-90°C ~ 200°C
Voltage :
40kV
Wire Gauge :
18 AWG