CRT12-8WH-50
Manufacturer Part Number:
CRT12-8WH-50
Part of Description:
HOOK-UP STRND 12AWG 40KV WHT 50'
Jacket (Insulation) Diameter :
0.262" (6.65mm)
Jacket Color :
White
Length :
50.00' (15.24m)
Operating Temperature :
-90°C ~ 200°C
Voltage :
40kV
Wire Gauge :
12 AWG