CRT16-5RD-50
Manufacturer Part Number:
CRT16-5RD-50
Part of Description:
HOOK-UP STRND 16AWG 25KV RED 50'
Conductor Strand :
19/29
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.172" (4.37mm)
Length :
50.00' (15.24m)
Operating Temperature :
-90°C ~ 200°C
Voltage :
25kV
Wire Gauge :
16 AWG