2451/34WH-1000
Manufacturer Part Number:
2451/34WH-1000
Manufacturer/Brand:
Daburn
Part of Description:
HOOK-UP STRND 34AWG WHT 1000'
Manufacturer :
Daburn
Product Category :
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
7/42
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.013" (0.33mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0027" (0.069mm)
Jacket Color :
White
Length :
1000.0' (304.8m)
Operating Temperature :
-90°C ~ 250°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
300V
Wire Gauge :
34 AWG