TK.LB.I0080.AEC
- Manufacturer Part Number:
- TK.LB.I0080.AEC
- Manufacturer/Brand:
- Tekima North America, Inc.
- Part of Description:
- INFORMATIVE LABEL, 12 PCS/PACK
- Manufacturer :
- Tekima North America, Inc.
- Product Category :
- Labels, Stickers, Decals - Preprinted
- Application Specifics :
- Informative
- Applications :
- Industrial Applications
- Arrangement :
- Symbol Only
- Color - Background :
- Yellow
- Color - Legend :
- Black
- Diameter - Label :
- Features :
- UV Resistant, Weather Resistant
- Language :
- International
- Legend (Symbol Only) :
- Warning
- Legend (Text) :
- Simbolo di pericolo generico
- Length :
- 3.150" (80.00mm)
- Location :
- Indoor/Outdoor
- Material - Body :
- Vinyl Laminated
- Mounting Type :
- Adhesive
- Outside Pipe Diameter (Max) :
- Outside Pipe Diameter (Min) :
- Print Type :
- Pre-Printed
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- ANSI, CSA, UL Rated
- Shape :
- Triangle
- Width :
- 2.795" (71.00mm)