SN11X17A
- Manufacturer Part Number:
- SN11X17A
- Manufacturer/Brand:
- Transforming Technologies
- Part of Description:
- ESD SIGN 17X22
- Manufacturer :
- Transforming Technologies
- Product Category :
- Labels, Stickers, Decals - Preprinted
- Application Specifics :
- Attention: Static Sensitive (ESD)
- Applications :
- Electronics
- Arrangement :
- Symbol and Text
- Color - Background :
- Yellow
- Color - Legend :
- Black
- Diameter - Label :
- Features :
- Language :
- English
- Legend (Symbol Only) :
- See Legend (Text)
- Legend (Text) :
- Length :
- 22.000" (558.80mm)
- Location :
- Material - Body :
- Polyester (PET)
- Mounting Type :
- Outside Pipe Diameter (Max) :
- Outside Pipe Diameter (Min) :
- Print Type :
- Pre-Printed
- Product Status :
- Not For New Designs
- Ratings :
- Shape :
- Rectangle
- Width :
- 17.000" (431.80mm)