AI-4028-P-SP32-R
Manufacturer Part Number:
AI-4028-P-SP32-R
Manufacturer/Brand:
PUI Audio, Inc.
Part of Description:
BUZZER PIEZO 12V 40X40MM PNL MNT
Manufacturer :
PUI Audio, Inc.
Product Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
9mA
Driver Circuitry :
Indicator, Internally Driven
Duration :
1.5 PPS
Frequency :
2.8kHz
Height - Seated (Max) :
0.925" (23.50mm)
Ingress Protection :
Input Type :
DC
Mounting Type :
Panel Mount
Operating Mode :
Pulse, Slow
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Port Location :
Side
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.575" L x 1.575" W (40.00mm x 40.00mm)
Sound Pressure Level (SPL) :
98dB @ 12V, 10cm
Technology :
Piezo
Termination :
Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.187" (4.75mm)
Voltage - Rated :
12 V
Voltage Range :
4 ~ 32V