82A0111-14-9
Manufacturer Part Number:
82A0111-14-9
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part of Description:
HOOK-UP STRND 14AWG WHITE 2000'
Manufacturer :
Product Category :
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
665/42
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.099" (2.51mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.006" (0.15mm)
Jacket Color :
White
Length :
2000.0' (609.6m)
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
14 AWG