MC-1500-427
- Manufacturer Part Number:
- MC-1500-427
- Manufacturer/Brand:
- Brady Corporation
- Part of Description:
- MSERIES B427 WH 1.50"X.5"X25' 1
- Manufacturer :
- Brady Corporation
- Product Category :
- Labels, Stickers, Decals - Blank
- Applications :
- Color - Background :
- Black on White, Clear
- Diameter - Label :
- For Use With/Related Products :
- Label Size :
- Label Type :
- Continuous
- Length :
- 1.500" (38.10mm)
- Location :
- Outdoor
- Material :
- Material - Body :
- Vinyl
- Printer Name :
- BMP®51 Label Printer, BMP®53 Label Printer
- Product Status :
- Active
- Width :
- 0.500" (12.70mm)