AI-4429-P-C12-2-R
- Manufacturer Part Number:
- AI-4429-P-C12-2-R
- Part of Description:
- BUZZER PIEZO 12V 43MM PNL MNT
- Current - Supply :
- 30mA
- Frequency :
- 2.9kHz
- Height - Seated (Max) :
- 1.331" (33.80mm)
- Ingress Protection :
- Input Type :
- DC
- Operating Mode :
- Single Tone
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 75°C
- Port Location :
- Top
- Size / Dimension :
- 1.693" Dia (43.00mm)
- Sound Pressure Level (SPL) :
- 105dB @ 12V, 10cm
- Termination :
- Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.256" (6.50mm)
- Voltage - Rated :
- 12 V
- Voltage Range :
- 1 ~ 16V