82A0112-28-9
Manufacturer Part Number:
82A0112-28-9
Part of Description:
HOOK-UP STRND 28AWG WHITE 5000'
Product Category :
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Strand :
42/44
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.029" (0.74mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.004" (0.09mm)
Jacket Color :
White
Length :
5000' (1524.0m)
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
28 AWG