99M0111-12-1
Manufacturer Part Number:
99M0111-12-1
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Part of Description:
HOOK-UP STRND 12AWG 600V BROWN
Manufacturer :
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Strand :
37/0.0118"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
2.180" (55.37mm)
Jacket Color :
Brown
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 120°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
12 AWG