GRM-KIT-OVER100-DE-B
- Manufacturer Part Number:
- GRM-KIT-OVER100-DE-B
- Part of Description:
- 0805~1210 OVER100UF SERIES
- Product Category :
- Capacitor Kits
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance Range :
- 100µF ~ 330µF
- Features :
- Kit Type :
- Ceramic
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Packages Included :
- 0805 ~ 1210 (2012 ~ 3225 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Quantity :
- 420 Pieces (21 Values - 20 Each)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 2.5 ~ 6.3V