99M0111-14-1
Manufacturer Part Number:
99M0111-14-1
Part of Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 14AWG BRN
Cable Type :
Hook-Up, Dual Wall
Conductor Strand :
37/0.0098"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.093" (2.36mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.006" (0.15mm)
Jacket Color :
Brown
Length :
Operating Temperature :
120°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
14 AWG