82A0111-22-90
Manufacturer Part Number:
82A0111-22-90
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part of Description:
HOOK-UP STRND 22AWG 600V WHT/BLK
Manufacturer :
Product Category :
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
154/44
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.043" (1.09mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Thickness :
0.004" (0.09mm)
Jacket Color :
White, Black Stripe
Length :
Operating Temperature :
150°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
22 AWG