ACPL-5701L-200
Manufacturer Part Number:
ACPL-5701L-200
Part of Description:
OPTOISO 1.5KV DARLINGTON 8-DIP
Current - DC Forward (If) (Max) :
10 mA
Current - Output / Channel :
40mA
Current Transfer Ratio (Max) :
Current Transfer Ratio (Min) :
200% @ 5mA
Mounting Type :
Through Hole
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
8-CDIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package :
8-DIP
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.4V
Voltage - Isolation :
1500VDC
Voltage - Output (Max) :
20V