ACPL-P454-020E
Manufacturer Part Number:
ACPL-P454-020E
Manufacturer/Brand:
Broadcom Limited
Part of Description:
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 6SOIC
Manufacturer :
Broadcom Limited
Product Category :
Optoisolators - Transistor, Photovoltaic Output
Current - DC Forward (If) (Max) :
25 mA
Current - Output / Channel :
8mA
Current Transfer Ratio (Max) :
60% @ 16mA
Current Transfer Ratio (Min) :
25% @ 16mA
Input Type :
DC
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Output Type :
Transistor
Package / Case :
6-SOIC (0.268", 6.80mm Width)
Product Status :
Active
Rise / Fall Time (Typ) :
Supplier Device Package :
6-SO Stretched
Turn On / Turn Off Time (Typ) :
200ns, 300ns
Vce Saturation (Max) :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.5V
Voltage - Isolation :
3750Vrms
Voltage - Output (Max) :
20V