99M0111-20-2
Manufacturer Part Number:
99M0111-20-2
Part of Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 20AWG RED
Cable Type :
Hook-Up, Dual Wall
Conductor Strand :
19/0.0079"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.059" (1.50mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.006" (0.15mm)
Jacket Color :
Red
Length :
Operating Temperature :
120°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG