MOC5007M
- Manufacturer Part Number:
- MOC5007M
- Manufacturer/Brand:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Part of Description:
- OPTOCOUPL SCHMITT TRIG OUT 6DIP
- Manufacturer :
- Fairchild/ON Semiconductor
- Product Category :
- Optoisolators - Logic Output
- Common Mode Transient Immunity (Min) :
- Current - DC Forward (If) (Max) :
- 1.6mA
- Current - Output / Channel :
- 50 mA
- Data Rate :
- 1MHz
- Input Type :
- DC
- Inputs - Side 1/Side 2 :
- 1/0
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- Output Type :
- Open Collector
- Package / Case :
- 6-DIP (0.300", 7.62mm)