H11L1300
Manufacturer Part Number:
H11L1300
Manufacturer/Brand:
Fairchild/ON Semiconductor
Part of Description:
OPTOCOUPLER SCMITT TRIGGER VDE
Manufacturer :
Fairchild/ON Semiconductor
Product Category :
Optoisolators - Logic Output
Common Mode Transient Immunity (Min) :
Current - DC Forward (If) (Max) :
1.6mA
Current - Output / Channel :
50 mA
Data Rate :
1MHz
Input Type :
DC
Inputs - Side 1/Side 2 :
1/0
Mounting Type :
Through Hole
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
Output Type :
Open Collector
Package / Case :
6-DIP (0.300", 7.62mm)