PQ018EZ1HZPH
Manufacturer Part Number:
PQ018EZ1HZPH
Part of Description:
IC REG LINEAR 1.8V 1.5A SC63
Current - Output :
1.5A
Current - Quiescent (Iq) :
2 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
PSRR :
60dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) :
10V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.8V