PQ035ZN01ZZH
- Manufacturer Part Number:
- PQ035ZN01ZZH
- Part of Description:
- IC REG LINEAR POS ADJ 1A SC63
- Current - Output :
- 1A
- Output Type :
- Adjustable
- Package / Case :
- TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab)
- PSRR :
- 65dB ~ 53dB (120Hz)
- Voltage - Input (Max) :
- 5.5V
- Voltage - Output (Max) :
- 3.5V
- Voltage - Output (Min/Fixed) :
- 0.8V