PQ015Y3H3ZZH
- Manufacturer Part Number:
- PQ015Y3H3ZZH
- Part of Description:
- IC REG LINEAR 1.5V 3.5A SC63
- Current - Output :
- 3.5A
- Current - Quiescent (Iq) :
- 10 mA
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 80°C
- PSRR :
- 70dB (120Hz)
- Voltage - Input (Max) :
- 7V
- Voltage - Output (Max) :
- Voltage - Output (Min/Fixed) :
- 1.5V