PQ018EH01ZZH
Manufacturer Part Number:
PQ018EH01ZZH
Part of Description:
IC REG LINEAR 1.8V 1A TO263
Current - Output :
1A
Current - Quiescent (Iq) :
2 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
PSRR :
60dB (120Hz)
Supplier Device Package :
TO-263
Voltage - Input (Max) :
10V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.8V