2451/36BK-1000
Manufacturer Part Number:
2451/36BK-1000
Part of Description:
HOOK-UP STRND 36AWG BLACK 1000'
Conductor Strand :
7/44
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.010" (0.25mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0020" (0.051mm)
Jacket Color :
Black
Length :
1000.0' (304.8m)
Operating Temperature :
-90°C ~ 250°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
36 AWG