2451/34GR-500
Manufacturer Part Number:
2451/34GR-500
Part of Description:
HOOK-UP STRND 34AWG GRN 500'
Conductor Strand :
7/42
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.013" (0.33mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0027" (0.069mm)
Jacket Color :
Green
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
-90°C ~ 250°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
34 AWG