2451/32WH-100
Manufacturer Part Number:
2451/32WH-100
Manufacturer/Brand:
Daburn
Part of Description:
HOOK-UP STRND 32AWG WHT 100'
Manufacturer :
Daburn
Product Category :
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
7/40
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.015" (0.38mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0030" (0.076mm)
Jacket Color :
White
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
-90°C ~ 250°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
300V
Wire Gauge :
32 AWG