WI-M-10-10-9
- Manufacturer Part Number:
- WI-M-10-10-9
- Manufacturer/Brand:
- Mueller Electric Co
- Part of Description:
- TEST LEAD 10AWG 600V WHITE 10'
- Manufacturer :
- Mueller Electric Co
- Product Category :
- Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
- Cable Type :
- Test Lead
- Conductor Material :
- Copper, Tinned
- Conductor Strand :
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.197" (5.00mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Silicone
- Jacket (Insulation) Thickness :
- Jacket Color :
- White
- Length :
- 10.00' (3.05m)
- Operating Temperature :
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Voltage :
- 600V
- Wire Gauge :
- 10 AWG