WI-M-18-10-0
- Manufacturer Part Number:
- WI-M-18-10-0
- Manufacturer/Brand:
- Mueller Electric Co
- Part of Description:
- TEST LEAD 18AWG 3000V BLACK 10'
- Manufacturer :
- Mueller Electric Co
- Product Category :
- Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
- Cable Type :
- Test Lead
- Conductor Material :
- Copper
- Conductor Strand :
- 413/44
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.140" (3.56mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Silicone
- Jacket (Insulation) Thickness :
- Jacket Color :
- Black
- Length :
- 10.00' (3.05m)
- Operating Temperature :
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- UL Style 3577
- Voltage :
- 3000V
- Wire Gauge :
- 18 AWG