26STRVIOMILW1000
Manufacturer Part Number:
26STRVIOMILW1000
Part of Description:
HOOK-UP STRND 26AWG VIOLET 1000'
Jacket (Insulation) Diameter :
0.061" (1.55mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.011" (0.28mm)
Jacket Color :
Violet
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
26 AWG