14STRREDGPT25
- Manufacturer Part Number:
- 14STRREDGPT25
- Part of Description:
- HOOK-UP STRND 14AWG 60V RED 25'
- Cable Type :
- Hook-Up
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.117" (2.97mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- Jacket Color :
- Red
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Voltage :
- 60V
- Wire Gauge :
- 14 AWG