2671/24WH-100
- Manufacturer Part Number:
- 2671/24WH-100
- Manufacturer/Brand:
- Daburn
- Part of Description:
- HOOK-UP STRND 24AWG WHITE 100'
- Manufacturer :
- Daburn
- Product Category :
- Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
- Cable Type :
- Hook-Up
- Conductor Material :
- Copper, Bare
- Conductor Strand :
- 105/44
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.045" (1.14mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.010" (0.25mm)
- Jacket Color :
- White
- Length :
- 100.0' (30.5m)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 80°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- UL Style 1692/1568
- Voltage :
- 600V
- Wire Gauge :
- 24 AWG