WI-M-14-25-2
- Manufacturer Part Number:
- WI-M-14-25-2
- Part of Description:
- TEST LEAD 14AWG 600V RED 25'
- Conductor Material :
- Copper
- Conductor Strand :
- 420/0.0031"
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.145" (3.68mm)
- Jacket Color :
- Red
- Length :
- 25.00' (7.62m)
- Operating Temperature :
- 200°C
- Voltage :
- 600V
- Wire Gauge :
- 14 AWG