TL7770-12CDWR
Manufacturer Part Number:
TL7770-12CDWR
Manufacturer/Brand:
Texas Instruments
Part of Description:
IC SUPERVISOR 2 CHANNEL 16SOIC
Manufacturer :
Texas Instruments
Product Category :
Supervisors
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Voltages Monitored :
2
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Output :
Complementary
Package / Case :
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status :
Active
Reset :
Active High/Active Low
Reset Timeout :
270ns Typical Propagation Delay
Supplier Device Package :
16-SOIC
Type :
Multi-Voltage Supervisor
Voltage - Threshold :
12V, Adj