E3002S.41.05
- Manufacturer Part Number:
- E3002S.41.05
- Manufacturer/Brand:
- Prysmian Group
- Part of Description:
- 2C/22 7/30BC CL3P/CMP/FPLP
- Manufacturer :
- Prysmian Group
- Product Category :
- Multiple Conductor Cables
- Cable Type :
- Multi-Conductor
- Conductor Material :
- Copper, Bare
- Conductor Strand :
- 7/30
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.120" (3.05mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Poly-Vinyl Chloride (PVC), Plenum
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0150" (0.381mm)
- Jacket Color :
- Yellow
- Length :
- 1000.0' (304.8m)
- Number of Conductors :
- 2
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 75°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- ASTM B-3
- Shield Type :
- Usage :
- Alarm, Security, Sound
- Voltage :
- 300 V
- Wire Gauge :
- 22 AWG